تماس با امداد باتری ماشین

باتری مناسب خودرو خود را از امداد باتری ماشین بخواهید:

895  65  888

817  65  888

دانستنی های و نگهداری اتومبیل در فصل زمستان

1) شستن اتومبيل
  هواي سرد زمستان ميتواند صدمات زيادي به بدنه اتوموبيل شما وارد ميکند. بهترين کار اين است که اتومبيل خود را در روزهاي آفتابي و گرمتر زمستان بشوييد و بدنه آنرا با واکس يا پوليش مقاوم و مناسبي بپوشانيد تا هم درخشندگي آن ماندگارتر شود هم از تاثيرات سرما بر بدنه آن کاسته شود.
2)براي داشتن ديد واضح تجهيز شويد
 پنجره ها ي خودرو در ماههاي زمستان به توجه خاص نياز دارند. براي جلوگيري از تشکيل لکه هاي يخ بر روي شيشه، تيغه هاي برف پاک کن خودرو را با تيغه مخصوص زمستان تعويض کنيد. اين تيغه ها تماس نزديکتري با شيشه دارند و آنرا بهتر پاک ميکنند. علاوه بر اين به محفظه مخصوص آب شستشوي شيشه مقداري ضديخ بيافزاييد.
3)باطري خودرو را بررسي کنيد
 اگر باطري اتوموبيل شما دو سال عمر کرده است، به نزديکترين محل خدمات خودرو برويد و بخواهيد تمام سيستم شارژ اتومبيلتان را بررسي کنند. به محض اينکه دماي هوا به صفر برسد باطري کهنه 60% قدرت خود را از دست ميدهد. يکي از نشانه هاي بارز باطري ضعيف، صداي ناله مانند و خرخر موتور است.
4)حفظ اصطکاک مهم است
 تايرهاي چند منظوره جديد، گران قيمت و در بسياري موارد غير ضروري هستند. جا به جا کردن تايرهاي جلو و عقب با يکديگر به طور منظم، اقتصادي ترين روش نگهداري از آنها است.فشار هواي داخل تايرها بايد هرماه چک شود اما اين کار بايد پس از خنک شدن چرخها انجام شود.
5)چراغها را روشن کنيد
 يک اصل مهم در رانندگي زمستاني، ديدن و ديده شدن است. ابتدا تمام چراغها ي اتومبيلتان را روشن کنيد و گشتي به دور آن بزنيد.
6)اتومبيلتان را تشنه نگذاريد
 روغن، آب، آب باطري، روغن ترمز و بنزين، مايعات لازم براي بدن خودرو شما هستند. روغن، همواره موتور را نرم و روان نگه ميدارد و بايد هميشه تميز و محفظه آن پر باشد. روغن ترمز هر 2500 تا 4000 کيلومتر چک و تجديد شود.
 فيلترها نيز بايد چک و در صورت لزوم تعويض شوند. ضديخ در صورتي که رادياتور در شرايط عادي باشد (جوش نياورده يا ترک نخورده باشد) بايد هر دوسال يک بار يا هر 30000 کيلومتر تعويض شود. به ياد داشته باشيد که هرگز درب رادياتور را تا سرد شدن کامل موتور بر نداريد. براي جلوگيري از رگه هاي سوخت يخ زده در داخل باک بنزين، آن را مرتب پر نگه داريد.
 براي صرفه جويي در مصرف سوخت، باد تايرها را در حد مناسب نگه داريد، به آرامي گاز دهيد و از ترمز ناگهاني بپرهيزيد.اتومبيل را در حال توقف بيش از چند دقيقه روشن نگه نداريد.
7)ترمزها، تسمه ها، قفلها و شلنگها را بررسي کنيد
 ترمزهاي سالم هنگام رانندگي در روزهاي زمستان مهمترين عامل ممانعت از حوادث ناگوار هستند، پس ترمزها را توسط يک متخصص به طور کامل چک کنيد. اگر حس ميکنيد که فاصله توقف اتوموبيل طولاني شده يا زير پدال لقي يا گرفتگي نا آشنايي هست، فورا" به تعميرکار مجرب مراجعه کنيد. در ضمن لنت هاي ترمز را هم بررسي کنيد و در صورت رفتگي يا کهنگي آنها را تعويض کنيد.
 تسمه ها را چک کنيد و مطمئن شويد که به خوبي محکم شده و فاقد ترک خوردگي، ساييدگي يا رفتگي باشند. آنها نبايد در مقابل فشار انگشت شما بيش از 1 سانتي متر قوس بردارند. شلنگها را با دقت بررسي کنيد، مراقب نشتي، متورم شدن يا ترک خوردگي باشيد و مطمئن شويد که تمام بستها محکم باشند. براي جلوگيري از يخ زدگي دستگيره ها و لولا ها، کمي خاک ذغال نرم به چفت وبست قفلها و کمي روغن به لولاها بزنيد.
8)اتومبيل خود را براي تنظيم موتور (Tune-up) ببريد.

برای سفارش و خرید آمپر مناسب انواع باطری اوربیتال باطری دلکورباطری پوما جهت نصب بر روی خودرو خود

با امداد باتری ماشین در تماس باشید:

895  65  888

817  65  888


باتری های شرکت دلکور

باتری اتمی دلکور

باتری دلکور محصول کره جنوبی

جدیدترین تاریخ

ارسال و نصب رایگان

باتری پوما

فروش باتری اتمی پوما

باتری پوما محصول شرکت دلکور

جدید ترین تاریخ

ارسال در کمترین زمان ممکن

یکی دیگر از شعب امداد باتری

ba3 1